Digiturk Film Keyfi

19.12.2015
Digiturk Film Keyfi

Film izlemek hepimizin vazgeçilmez aktivitesi. Öyle ki yalnızken izlediğimiz gibi sevdiklerimizle bir araya geldiğimizde de ilk aklımıza gelen şey bir dolu mısır patlatıp televizyonda iyi bir filme denk gelmeyi istemektir. Ama tabii ki standart uydu alıcılarıyla bu konuda karşımıza pek fazla bir çeşitlilik çıkmaz.

Digiturk bu alan da da kendini kanıtlamış bir markadır. Hem yerli hem yabancı sinema filmlerini izleyebileceğimiz Moviemax Stars HD, Moviemax Comedy HD, Moviemax Festival HD, Moviemax Actıon HD, Moviemax Family, Moviemax Premier HD bu kanallardan bazılarıdır.

Ben de Moviemax Comedy HD kanalında orijinal adı The Bucket List olan şimdi ya da asla filmini izledim. Filmde iki yaşlı adamın beraber çıktıkları seyahatte yaşadıkları maceralar anlatılıyor.

Filmle ilgili aşağıdaki alıntıya bir göz attığımızda ne kadar değerli bir film olduğunu anlayacağız.

‘’Kanser teşhisiyle hastaneye kaldırılan Carter Chambers (Morgan Freeman) zorunlu sebeplerden dolayı çalışma hayatına atılmış ve 45 yıl boyunca otomobil tamirciliği yapmıştır. İyi bir üniversiteyi bırakmak zorunda kalmıştır. Bunun sebebini siyahi,parasız ve bakacağı kişilerin olmasından dolayı olduğunu söyler. Çok zeki ve bilgilidir. Maddi durumu ancak hayatını sürdürebilecek ve üç çocuğunu yetiştirebilecek kadar olmuştur. Çocuklarıyla ve eşiyle mutlu yıllar geçirmiş bir kişidir. Fakat hastalanır ve hastaneye yatar. Hastanede yattığı odaya yeni bir hasta gelir. Kendisi aynı zamanda hastanenin de sahibi olan Edward Cole (Jack Nicholson)dur. Edward Cole ise hayatta maddi olarak çok şeyin sahibidir. Dört kez evlenmiş fakat mutlu olamamıştır. Kendi deyimiyle “evliliği de seviyorum bekarlığı da” diyerek ikisini bir arada yapamadığından ayrıldığını söylemiştir. Edward Cole’a kanser teşhisi konur ve 6 ay, en iyi ihtimal ile bir yıl yaşayacağı söylenir. Carter bir ara elindeki kağıda bazı şeyler karalarken Edward Cole’un dikkatini çeker. Listede Carter yapmak isteyip de yapamadığı şeyleri yazmıştır. Gözlerinden yaş gelene kadar gülmek gibi. Edward Cole bunlara kendince bir şeyler ekler. Daha sonra arkadaşını ikna eder ve listedekileri yapmaya başlarlar. Listede paraşütle uçaktan atlamaktan, Afrika’da safariye kadar birçok şey vardır. Çoğunu beraber gerçekleştirirler. Fakat Everest’in tepesinden “dünyanın en güzel manzarasını seyret“ maddesini yapamazlar. Fırtına çıkmıştır ve fırtına ancak baharda sona erecektir. Daha sonraları ise beklenenin aksine Edward Cole iyileşir fakat Carter hayatını kaybeder. Edward Cole, Carter'ın kendisine verdiği kağıdı okur ve duygulanır. Edward Cole, Carter'ın istediği fakat kendisinin yapmak istemediği şeyi yani kızını görmeye karar verir, mutluluğu bulur ve o da ölür. İkisinin de külleri Himalayaların tepesine koyulur ve listedeki her şeyi yapmış olurlar.’’

Beni daha önce izlediğimde çok fazla etkileyen bu filmi tekrar ekranda gördüğümde gerçekten mutlu oldum. Filmin ana teması bizim önümüze neler çıkaracağı belli olmayan bu hayatı biraz da kendi kurallarımızla yaşamamız gerektiğidir.

Hayat kısa, izlenecek çok film, okunacak çok kitap ve dinlenecek bir sürü müzik var. Öyleyse size en kolay gelebilecek izlenecek çok film kısmını halledebilmek için eve bir Digiturk bağlatmak yeterli olacaktır. İyi seyirler.

basvuruabonelik.com Digiturk Karşıyaka'da, Digiturk bayi ve Digiturk servis hizmeti vermektedir.

Digiturk üyelik için hemen arayın 0532 327 2202

Tümü
Digiturk

Beni Arayın