Bölükbaşı'ndan Güneş'e gönderme

25.12.2015
Bölükbaşı'ndan Güneş'e gönderme

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, "Bana hırsız ve yalancı diyenlere, yönetimdeki iyi niyetli ve çalışkan arkadaşlarıma alçakça iftira atanlara, bugün hak ettikleri karşılığı vermiyorsam bunun bir tek sebebi vardır, o da Allah korkusu" dedi.

Bölükbaşı, yaptığı yazılı açıklamada, yöneticilik ve başkanlık yaptığı 8 yılda yeşil-beyazlı takımın Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yaşadığını, Avrupa kupalarında da başarıyla mücadele ettiğini belirtti.

Geçen sezonu hatırlatarak, on bir aylık sancılı bir dönemde teknik direktör Şenol Güneş'i takımın başına getirdiklerini ve Türkiye'nin hayranlık duyduğu bir oyuncu kadrosu oluşturduklarını vurgulayan Bursaspor Başkanı, şunları kaydetti:
"Bana ve yönetimime aylardır 'yalancı' diye tempo tutan bir grup taraftarın hak etmediğim halde reva gördüğü bu çirkin yakıştırmanın, kaderimizin harcı olacağını bilseydim ve söz verdikleri halde kulübü kamp bitiminde terk eden o oyuncuların beni aldattıklarını anlayabilseydim, o meşakkatli on bir aylık dönemin bitiminde kesinlikle yola devam etmezdim. Bursaspor'a ihanet eden oyuncuların vebalinin sırtıma yüklenmesi haksa eğer, yalanı tanımayacak kadar yalandan uzak biri olduğum için suçluyum."

"17 maçta 11 mağlubiyeti ben aldım"
Reklam ve sponsorluk anlaşması yapmak için masaya oturdukları firmalara baskı yapıldığını, hatırlı dostlarını araya koyan eski başkan, yönetici ve başkan adaylarının bankaları arayıp

"Bursaspor Kulübünün limitlerini yükseltmeyin" dediğini iddia eden Bölükbaşı, "Yeni kulübüyle sezon bitmeden söz kesen ve bavulunu Türkiye Kupası final maçı öncesi toplayan hocanın ardından, takımı şampiyon bir teknik adama emanet ettiğim için ben suçluyum. 17 maçta 11 mağlubiyeti ben aldım, bu konuda kesin suçluyum" ifadelerini kullandı.

Bölükbaşı, Bursaspor'u layık olmadığı bu durumdan kurtarmak için savaşacağını vurgulayarak, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Bu savaşı, gazete sütunlarından, tribünden ve internet üzerinden sistematik bir şekilde, küfür, hakaret ve iftira sağanağı altında verebilmek hiç kolay değil. Gelenekleri ve geçmişi olan büyük Bursaspor camiası şunu bilmelidir ki görevdeki başkan ve yönetimi, küfürle, hakaret ve iftirayla canından bezdirmek, bugün itibarıyla bir sonuç verdiği için bu yöntem bir alışkanlık haline gelecek. Buna seyirci kalanlar sayesinde bu kestirme yol, benden sonra bu kutsal görevi üstlenenlerin de başının üstünde bir giyotin gibi sallanacaktır. Geçmişte bir çok başkanın başına gelen ancak benim son dönemimde zirve yapan bu tutum, Bursaspor'un geleceğindeki en büyük tehdittir."

Recep Bölükbaşı'nın başkanlığını yaptığı Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu, gerçekleştirdiği toplantıda, olağanüstü genel kurul kararı almıştı.

Digiturk izmir, digiturk konak, digiturk narlıdere
www.basvuruabonelik.com

Haber Kaynağı www.ligtv.com.tr

Tümü
Digiturk

Beni Arayın