"Ölçü alınacak bir skor değil"

25.12.2015

Aydın 1. Amatör Futbol Ligi'ndeki müsabakada Dallıcasporlu Kayhan Karakaş'ın yüzüne tekme atan Nazilli Sanayisporlu oyuncu Mehmet Değirmenci'ye 2 yıl futboldan men, ardından da 21 maçta oynamama cezası verildi.

Nejat Doyuran başkanlığında toplanan Aydın Amatör Futbol Disiplin Kurulu, Nazilli Sanayisporlu Mehmet Değirmenci'ye Dallıcaspor maçındaki sportmenliğe aykırı hareketinden dolayı oy birliğiyle 2 yıl futboldan men ve bu cezanın bitmesinin ardından 21 müsabakada oynamama cezası verdi.

Mehmet Değrimenci, Dallıcaspor-Nazilli Sanayispor maçında Kayhan Karakaş'a yaptığı faulün ardından kırmızı kartla cezalandırıldıktan sonra yerde yatan rakibinin yüzüne tekme atmıştı. Ziraat Türkiye Kupası'nda 1461 Trabzon'a 5-0 yenilen Kardemir Karabükspor'un idari menajeri Levent Açıkgöz, altyapıdan 6 oyuncuyu kadroya dahil ederek çıktıkları maçta oyuncularının iyi mücadele ettiğini ancak maçı istenildiği gibi bitiremediklerini söyledi.

Açıkgöz, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, golün erken gelmesinin oyuncuların motivasyonunu bozduğunu ifade etti.

İkinci yarıya sakatlıklar nedeniyle 3 oyuncu birden değiştirerek başlamak zorunda kaldıklarını anlatan Açıkgöz, "Oyuncularımız iyi mücadele etti ama maçı istenildiği gibi bitiremediler. Genç oyunculara bu maç bir örnek olur ve bundan sonraki maçlarında daha derli toplu oynarlar. Bu sayede inşallah altyapıdan bir kazanım elde etmiş oluruz" diye konuştu.

1461 Trabzon Teknik Sorumlusu Sebahattin Akbayrak da maçın centilmence geçtiğini belirtti.

Akbayrak, "Maçın skoru belki rakamsal olarak 5-0 gözükebilir ama normalde iki takımın da as kadrolarıyla oynadıkları gibi ölçü alınacak bir skor değil. Daha çok oynamayan oyuncuların maç eksikliğinin giderilmesi açısından ve devre arasına giderken oyuncuların son durumlarını görmek açısından kurulan kadrolar sahadaydı" ifadelerini kullandı.

Kendi adlarına skorun sevindirici olduğunu belirten Akbayrak, kupada iki müsabakalarını kazandıklarını ancak ligde de maç kazanmaları gerektiğini kaydetti.

Tümü
Digiturk

Beni Arayın