Konya'dan Telekom'a büyük fark

28.12.2015
Konya'dan Telekom'a büyük fark

Spor Toto Basketbol Ligi'nin 13. hafta karşılaşmasında Torku Konyaspor, Türk Telekom'u 79-61 yendi.

Müsabakaya iyi başlayan Torku Konyaspor, Pastal, Tucker ve Plisnic'in sayılarıyla ilk 3 dakikada 8-0'lık seri yakaladı. Boyalı alanda rakibine sayı imkanı tanımayan ev sahibi ekip, Türk Telekom'un top kayıplarını iyi değerlendirdi ve 6. dakikada farkı 14 sayıya (17-3) çıkardı. Haislip, Erkan Veyseloğlu ve Brown'un basketleriyle farkı kapatmaya çalışan Türk Telekom'a, Bremer, Jefferson, Williams ve Plisnic ilSpor Toto Basketbol Ligi'nin 13. hafta karşılaşmasında Torku Konyaspor, Türk Telekom'u 79-61 yendi.

Müsabakaya iyi başlayan Torku Konyaspor, Pastal, Tucker ve Plisnic'in sayılarıyla ilk 3 dakikada 8-0'lık seri yakaladı. Boyalı alanda rakibine sayı imkanı tanımayan ev sahibi ekip, Türk Telekom'un top kayıplarını iyi değerlendirdi ve 6. dakikada farkı 14 sayıya (17-3) çıkardı. Haislip, Erkan Veyseloğlu ve Brown'un basketleriyle farkı kapatmaya çalışan Türk Telekom'a, Bremer, Jefferson, Williams ve Plisnic ile karşılık veren Torku Konyaspor ilk periyodu 23-12 önde tamamladı.

İkinci periyoda daha istekli başlayan Türk Telekom, boyalı alandan Erkan Veyseloğlu ve Brown ile sayılar buldu. Torku Konyaspor ise Tucker ve Jefferson ile bulduğu basketlerle farkın kapanmasına izin vermedi. Müsabakanın 15. dakikası ev sahibi ekibin 12 sayı (33-21) üstünlüğüyle geçildi. Konuk ekipten Buckner ve Woodside'nin sayılarına, Tucker ve Plisnic ile karşılık veren Torku Konyaspor, soyunma odasına 42-27 önde gitti.

Üçüncü periyoda Plisnic'in smacıyla başlayan Torku Konyaspor, Tucker ve Williams'ın sayılarıyla 32. dakikada farkı 21 sayıya (48-27) çıkardı. Türk Telekom, Brown, Cevher Özer ve Ermal Kurtoğlu ile farkı kapatmaya çalıştı. Torku Konyaspor, Jefferson, Plisnic ve Tucker'ın sayılarıyla üçüncü periyodu 64-53 önde bitirdi.

Final periyoduna hücumda etkinliğini sürdürerek başlayan Torku Konyaspor, Plisnic ile arka arkaya sayılar buldu. Attığı sayılarla etkinliğini sürdüren ev sahibi ekip maçı 79-61 kazandı.

Torku Konyaspor'da Plisnic 27, Tucker 17 sayı atarak galibiyette büyük rol oynadı. Türk Telekom'da ise Brown'ın 21 sayısı yenilgiyi engelleyemedi.

Torku Konyaspor: 79 - Türk Telekom: 61

Salon: Selçuklu Belediyesi

Hakemler: Zafer Yılmaz, Ersan Ergüler, Ayşenur Yazıcıoğlu

Torku Konyaspor: Bremer 5, Plisnic 27, Pastal 11, Tucker 17, Williams 7, Doğukan Sönmez, İsmail Yüceer, Jefferson 12, Merthan Mutlu

Türk Telekom: Woodside 5, Jenkins 4, Buckner 12, Haislip 3, Erkan Veyseloğlu 5, Brown 21, Mutlu Akpınar, Canberk Cevit, Rasic, Ermal Kurtoğlu 2, Cevher Özer 9

1. Periyot: 23-12

Devre: 42-27

3. Periyot: 64-53

Digiturk izmir, digiturk konak, digiturk narlıdere
www.basvuruabonelik.com

Haber Kaynağı www.ligtv.com.tr

Tümü
Digiturk

Beni Arayın