"Yeniden aday olmayacağım"

30.12.2015


Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, kulübün 9 Ocak 2016'da gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulunda yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Hoşcan, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, Spor Toto Süper Lig'de 2015-2016 sezonunun ilk yarısını tamamladıklarını hatırlatarak, 9 Ocak'ta seçimli olağanüstü kongre yapma kararı aldıklarını anımsattı.

Yönetim olarak göreve geldikleri günden bu yana "uçurumun eşiğine gelmiş mali yapı" ile mücadele ettiklerini öne süren Hoşcan, şunları kaydetti:

"Bu mücadelenin daha uzun süre devam etmesi gerektiğini biliyor ve söylüyoruz. Sezon başında, mali durumumuzdan kaynaklanan bir karar vermek zorundaydık. Herkesin bildiği gibi sert mali disiplin uygulamaya başladık. Süreç sırasında transfer etmek istediğimiz bazı futbolculardan, dönemin teknik direktörünün şarta varan ısrarı nedeniyle vazgeçtik. İlk üç haftada alınan 4 puan bütün camiayı kadromuzla ilgili umutlandırmıştı. Transfer sezonunun kapanmasından sonra gelen mağlubiyetler ile kamuoyuyla daha önce paylaştığımız itibarsızlaştırma ve camiayı yönlendirerek takıma zarar verme operasyonu, hem takımın hem de taraftarın dengesini bozdu. Kongre kararı alınması yönünde talepler oluştu. Kurumsallaşma adına çok iyi işler başardık ancak sportif başarı yokken bunları konuşmanın anlamı da yok."

"Hepimiz mutsuzuz ancak umutsuz değiliz"
Hoşcan, Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın sezonun ikinci yarısı için gerekli bütün çalışmaları yürüttüğünü ve takımın zor günleri atlatabilmesi için yoğun çalışmaları sürdürdüklerini bildirdi.

Bu süreçte bütün Eskişehirspor camiasının birleşmesi gerektiğinin altını çizen Hoşcan, şöyle devam etti:

"Geçmişte bizi itibarsızlaştırmak için kulübümüze zarar vermeyi göze alan, hakkımızda iftiralar atan, yalanlar söyleyen ve yazan, sosyal medyada hakaret dolu ve hakareti aşan yazılar kaleme alan, konuşmalar yapan kişilere yönelik cevap hakkımızı saklı tuttuğumuzu bildirip, 9 Ocak'ta yapılacak kongrede aday olma düşüncesi içinde olmadığımızı sizlerle paylaşma gereği duyuyoruz. Kongre gününe kadar kulübümüzün geleceği için her zaman olduğu gibi çalışmalarımız devam edecek olup, aday olacak kişilerle her bilgiyi paylaşmaya hazır olduğumuzu ve yine kulübümüzün geleceği için herkesin kabul edebileceği bir yönetimin oluşması en büyük dileğimizdir. Hepimiz mutsuzuz ancak umutsuz değiliz."
 

Tümü
Digiturk

Beni Arayın