Kevin Grosskreutz, Stuttgart'a gidiyor

04.01.2016
Kevin Grosskreutz, Stuttgart'a gidiyor

Galatasaray'ın sezon başında renklerine bağladığı ancak FIFA Transfer Eşleştirme Sistemi'nde yaşanan imza problemi nedeniyle lisansını çıkartamadığı Alman futbolcu Kevin Grosskreutz'un,

Bundesliga takımlarından Stuttgart için sağlık kontrolünden geçti.

Alman kulübünden yapılan açıklamada, 28 yaşındaki Grosskreutz'un bugün Stuttgart'ta sağlık muayenesinden geçtiği, ancak oyuncunun transferiyle ilgili iki kulübün henüz bir anlaşma sağlayamadığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stuttgart'ın sportif direktörü Robin Dutt da Kevin

Grosskreutz'un transferinin henüz gerçekleşmediğini, Galatasaray ile kısa sürede anlaşmaya varacaklarını umut ettiğini söyledi.

Grosskreutz'un mükemmel niteliklere sahip bir futbolcu olduğunu ifade eden Dutt, Alman oyuncunun çeşitli mevkilerde oynayabileceğini ve kadrolarına güç katacağını kaydetti.

Dutt ayrıca, Grosskreutz'un İstanbul'daki talihsiz dönemin ardından yeniden futbol oynamak istediğini belirtti.

Kevin Grosskreutz, sezonun ilk yarısı tamamlanmadan önce Galatasaray'da devam etmek istemediğini açıklayarak ülkesine dönmüştü. Bonservisi için 1,5 milyon avro, sezonun ilk yarısındaki ücreti olarak da 925 bin avro ödenmek durumunda kalınan Grosskreutz, sarı-kırmızılı formayı yalnızca 2 özel maçta giymişti. . 

Digiturk izmir, digiturk konak, digiturk narlıdere
www.basvuruabonelik.com

Haber Kaynağı www.ligtv.com.tr

Tümü
Digiturk

Beni Arayın