"Doğru basketbol oynadık"

21.12.2015

Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak, Spor Toto Basketbol Ligi'nde Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor'u 87-77 yendikleri maçta oyuncularının doğru basketbol oynayarak zor bir maçı kazanmayı başardığını söyledi.

Ernak, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, iyi başladıkları mücadeleyi üçüncü periyottaki performanslarıyla kazandıklarına dikkati çekerek, "Oyuncularım, zor bir maçı kazanmayı bildiler ve doğru basketbol oynadılar" dedi.

Aldıkları galibiyetten dolayı oyuncularını tebrik eden Ernak, "Maçtaki savunma performansımız, ligdeki amacımızın özetidir. Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor, dört kısa oyunculu taktiğiyle bizi kendi düzenimizin dışına itmeye çalıştı. Buna hazırlıklı olmamızdan dolayı maçın büyük bir kısmında sorun yaşamadık. Perşembe günü Demir İnşaat Büyük Çekmece ile deplasmanda çok zor bir maçımız var. Daha sonra da pazar günü Pınar Karşıyaka ile evimizde oynayacağız. Pınar Karşıyaka maçında taraftarımızın burayı bayram yerine çevirmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor cephesi
Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor Başantrenörü Ahmet Kandemir, kazanmaya ihtiyaç duydukları bir maçı kaybettiklerini belirtti.

İlk yarıda iyi oynadıklarını ve istedikleri gibi maçı yönetme fırsatını da yakaladıklarını anlatan Kandemir, şunları kaydetti:

"Üçüncü periyotta çok çabuk takım faul hakkımızı doldurduktan sonra savunma sertliğinden çok uzaklaştık. Bu arada Banvit de çok daha kolay hücum ederek bir avantaj yakaladı. Banvit bize nazaran daha geniş kadroyla oynuyor. Oyunun sonuna doğru yorulduk. Kazanabilirdik ama sonuç olarak rakip takımın 40 tane faul atışı kullandığı maçtan galip ayrılmamız mümkün değildi. Fazla faul çizgisine gelen takımları durdurmak mümkün olmuyor. Banvit'i almış olduğu galibiyetten dolayı kutluyorum."

Tümü
Digiturk

Beni Arayın