Hayallerine Dokun

09.12.2015
Hayallerine Dokun

Çağrı Bey pek çok iş girişiminde bulunmuş ama bir türlü kendine uygun işi bulamamıştı. Teknolojik faaliyetleri takip eden birisi olarak sık sık internet sitelerini geziyor ve kendine uygun bir iş alanı bulmaya çalışıyordu. Çağrı Bey’in istediği insanlara kendini farklı hissettirecek bu yüzden insanlarda yönelme ihtiyacı uyandıracak bir iş yapmaktı.

Evlerinde televizyon izlerken artık standart uyduların can sıkıcı olduğunu, tekrar tekrar aynı şeyleri insanlara izletip hiçbir çeşit sunmadığını gördü. Bu sırada televizyonda Digiturk reklamına denk gelince yarın bir Digiturk bayisine uğrayıp kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmak istediğine karar verdi. Ertesi gün Digiturk bayisine gittiğinde onu orada gayet güler yüzlü ve samimi karşıladılar. Bayii çalışanlarının pek çoğunun dışa dönük ve alanlarına hakim kişiler olduğunu fark etti. Kampanyalardan en çok spor paketi dikkatini çekti. Eve kurdurursa artık lig maçları için kahvelere gitmesi gerekmeyecekti. Hizmetten memnun kalarak evlerine Digiturk’ü ücretsiz kurulum avantajından da faydalanarak kurdurmaya karar verdi. Bayiden çıkarken kendisinin de belki bu işi yapabileceğini düşündü. Sonuçta o da dışa dönük, konuşkan ve girişimci ruha sahipti.

Eve gittiğinde ailesiyle de bu konuyu görüştükten sonra bir kariyer sitesinden bulduğu Digiturk bayii elemanı ilanı için ertesi gün bir görüşme ayarladı. Digiturk Narlıdere bayisi için eleman aranıyordu. Çağrı Bey’de bu bayiye görüşmeye gitti. Yine dünkü gibi güler yüzlü ve sıcakkanlı karşılandı. Ona mezuniyet durumu ve bu işi neden istediğini sorduklarında kendisini bu iş için yeterli gördüğünü ve gözlemlediği kadarıyla burada istediği gibi bir çalışma ortamı olduğunu anlattı. Onunla görüşen yetkili kendisini en kısa sürede arayacaklarını söyledikten sonra Çağrı Bey eve döndü. Döndüğünde heyecanla gelecek telefonu beklemeye başladı. İki gün sonra cep telefonu çaldığında arayan görüştüğü yetkili kişi idi. Ondan işe kabul edildiğini ve ertesi gün hemen gelip başlamasını rica ettiler.

Çağrı Bey ertesi gün işe gittiğinde ortamın adapte olunması kolay bir ortam olduğunu fark etti. İşi öğrenmek için dikkat kesilerek ilk gün baya gözlem yaptı. Bu bayide çalışmasının üstünden altı ay kadar geçtikten sonra kendisi pek çok tebrik almıştı. Çünkü sevdiği bir iş olarak işini iyi yapıyordu. Bir gün yine iş yerinde iken Digiturk Ege Bölge müdürlüğünün yeni bir bayiye ihtiyacı olduğunu duydu. Hemen düşünmeye başladı Digiturk’ün İzmir’de 30 dan fazla bayisi olmasına rağmen yaşadığı ilçede bayi olmadığını ve bu işin altından kendisinin kalkabileceğini düşündü.

Gerekli işlemleri hallettikten sonra zaten verimli bir çalışan olduğu için onun bayi olma isteği kabul edildi. Bayiinin yeri tutuldu ufak tefek tadilatları yapıldı. Sıra isim bulmaya geldiğinde ise biraz tereddüt yaşadıktan sonra aslında çoktan beri bu ismin aklında olduğunu fark etti. Madem amacım insanlara kendini seçkin hissettirmek öyleyse bunu ada yansıtmalıyım diyerek bayiinin adını ‘Elit Digital’ yapmaya karar verdi.

Çağrı Bey sonunda amacına ulaşmış ve insanların kendini ayrıcalıklı hissedeceği bir Digital platform olan Digiturk’e ilçesindeki insanların ulaşmasını kolaylaştırmıştı. O Digiturk’ün reklam sloganı da olan ‘Hayallerine Dokun’ sözünü gerçekleştirerek tam da istediği gibi hem verimli hem de pişman olmayacağı bir işe sahip olmuştu.

basvuruabonelik.com Digiturk Narlıdere'de, Digiturk bayi ve Digiturk servis hizmeti vermektedir.

Digiturk üyelik için hemen arayın 0532 327 2202

Tümü
Digiturk

Beni Arayın