''Arsenal bana saygı gösteriyor''

21.12.2015
''Arsenal bana saygı gösteriyor''

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'da forma giyen Mesut Özil, ailesinin doğru prensipleri öğrettiğini ve bu yüzden kendisini kaybetmediğini söyledi.

The Times gazetesine röportaj veren Türk asıllı Alman futbolcu, ailesinin kendisine her zaman insanlara karşı iyi davranmayı öğütlediğini belirterek, "Ailem bana doğru prensipleri öğretti, bu yüzden kendimi kaybetmedim. Bana özel olmadığımı ve mütevazılığı öğrettiler. 'Bir yıldız olma yeteneğine sahip olabilirsin ama bu seni, erkek ve kız kardeşlerinden daha iyi yapmaz. Birbirinize saygı gösterin. Bir arada olun' dediler. Ben böyle büyüdüm. Bu, kültürle ilgili bir şey" ifadelerini kullandı.

İnançlı bir insan olduğunu kaydeden 27 yaşındaki futbolcu, "Benim için dua etmek önemli bir şey. Sahada da dua ediyorum. Bunu insanlara müslüman ya da inançlı biri olduğumu göstermek için yapmıyorum, kendim için yapıyorum. Arsenal takımı bana saygı gösteriyor" değerlendirmesinde bulundu.

Kendisinden imza ya da fotoğraf istenmesine alışık olduğunu dile getiren Özil, arkadaşlarıyla sinemaya ve yemeğe giderek hayatını istediği gibi yaşamaya çalıştığını kaydetti.

Fransız eski futbolcu Zidane'ın çocukluk idolü olduğunu aktaran Mesut Özil, "Saygı duyduğum, kendisinden öğrendiğim ve kendisi gibi olmak istediğim biriydi. Yaptığı hareketlerin aynısını yapmak istiyordum. Zidane'a her zaman hayranlık duydum. Çok alçak gönüllü biriydi. Nasıl pas attığını gözlemlerdim. Hiçbir zaman gösterişli hareketler yapmayı istemezdi. Akıllıca oynardı" diye görüş belirtti.

Digiturk izmir, digiturk konak, digiturk narlıdere
www.basvuruabonelik.com

Haber Kaynağı www.ligtv.com.tr

Tümü
Digiturk

Beni Arayın