Digiturk National Geographic

15.12.2015
Digiturk National Geographic

Belgesel programları hemen hepimizin dikkatini çeken bir program olmuştur. Bilmediğimiz ya da az bilgi sahibi olduğumuz alanlarda her zaman daha meraklı olmuşuzdur. Hayvanlar alemi de bu az bildiğimiz alanlardan biri.

Natıonal Geographic’de yayınlanan hayvan, bilim ve daha birçok konuyu kapsayan belgesellere ulaşmak Digiturk’le çok kolay. Natıonal Geographic ve Nat Geo Wild olarak iki farklı kanalda yayın yapılan belgeseller herkesin ilgisini çekebilecek düzeyde.

Örneğin hiç adı duyulmamış kabilelerle yaşayıp onların hayat tarzlarının nasıl olduğunu merak edenler için programlar bulunmakta. Ayrıca bu aralar balık sezonu olduğu için bolca balık ve balıkçılıkla ilgili belgeselleri görmek mümkün.

Benim bu kanalda en çok ilgimi çeken bilimsel gelişmelerin takip edildiği programlar. Her geçen gün bilimde yeni bir şeyler ortaya çıkıyor. Kimi zaman icat edilen kimi zaman keşfedilen bu şeyler hepimizin merak ettiği şeylere ışık tutuyor. Örneğin günümüzden milyonlarca yıl önce ortaya çıkmış insan neslinden daha erken zamanda dünyada şu an elimizde sadece iskeletleri olan değişik canlılar yaşamış.

Digiturk izmir, digiturk konak, digiturk narlıdere
www.basvuruabonelik.com

Haber Kaynağı www.ligtv.com.trV

Digiturk izmir, digiturk konak, digiturk narlıdere
www.basvuruabonelik.com

Haber Kaynağı www.ligtv.com.tr

Dünya bu günkü haline gelene kadar bir yığın patlama ve doğal afet yaşamış. Bu afetlerin en yakın bilineni dördüncü zaman dediğimizin dünyanın oluşum evresinde meydana gelen buzul çağıdır. Buzul çağı sırasında pek çok hayvan ve bitki örtüsü yok olmuş bu yok olan bitkiler ilerleyen yıllarda onlarla beslenen hayvanların da neslinin tükenmesine zemin hazırlamıştır.

Yaşanan buzul çağından evvel üçüncü zaman dediğimiz zaman diliminde dinozorlar yaşamıştır. Dinozorların hayatı günümüzde hala gizemini koruyan bir mesele olmakla birlikte buna dair dünyanın çeşitli yerlerinde pek çok buluntu vardır. Ama bu verilere en çok ulaşılan yer ekvatoral kuşaktır.

Bilim insanı her şeyi merak eden ve özünde bütün maddelerin temelini araştıran insandır. Dünyanın yaşının yaklaşık olarak 4.54 milyar olduğunun bulunması yine bilim adamlarının çalışmaları neticesinde ortaya çıkmıştır.

Bazılarımız da genelde gökyüzü ve astronomi ile ilgili gelişmeleri merak ederiz. Natıonal Geographic kanalında bu konuyla ilgili NASA’nın yaptığı açıklamaların incelendiği kanallarda bulabiliriz. Yıldızlar ve içlerinde bulundukları galaksiler hakkında çok fazla bilgi olmamakla birlikte günümüze ulaşana kadar Ortaçağ İslam Bilginleri’nin de dahil olduğu pek çok bilim adamı bu konuda ilkel teleskoplarla inceleme yapmıştır. Dünyanın ve güneşin hareketi dahil çoğu konuya ışık tutmuşlardır.

Bu kanalda bulabileceğimiz başka bir program ise zor mesleklerle ilgili olan programdır. Denizin altına yapılan geçitler, binlerce km yükseğe inşa edilen köprüler gibi insanların hayranlıkla baktığı pek eserin yapım aşaması ve zorlukları da aktarılmaktadır.

Ben Natıonal Geographic’in aylık dergisini alan biri olarak bu kanalı herkese tavsiye ediyorum. Digiturk’ün ayrıcalıklı dünyasında sizde artık her şeyden haberdar olabilirsiniz.

basvuruabonelik.com Digiturk Buca'da, Digiturk bayi ve Digiturk servis hizmeti vermektedir.

Digiturk üyelik için hemen arayın 0532 327 2202

Tümü
Digiturk

Beni Arayın